Адвокат по ДТП

Залежно від обставин і наслідків дорожньо – транспортної пригоди розгляд такої справи може відбуватися за адміністративною або кримінальною юрисдикцією, що, в свою чергу, тягне притягнення винної особи до адміністративної або кримінальної відповідальності.

Особливістю даної категорії справ і водночас основною їх складністю є встановлення причинно – наслідкового зв’язку між діями/бездіяльністю (порушеннями правил дорожнього руху) та наслідками, що настали. Встановлення такого зв’язку знаходиться в прямій залежності від якісної реконструкції подій і відтворення фактичних обставин кожної конкретної справи (відтворення обстановки).

В більшості випадків встановлення винної особи у ДТП потребує проведення складних експертиз, які мають відповісти на  декілька найважливіших питань:

  які пункти ПДР порушені учасниками дорожньо – транспортної пригоди;
  чи мав водій технічну можливість запобігти ДТП в умовах обстановки, що склалася;
  чи відповідали дії учасників ДТП вимогам ПДР, якими пунктами правил вони мали керуватися;
  швидкість транспортного засобу, взаємне розташування транспортних засобів на момент зіткнення, траєкторія руху транспортного засобу та/або пішохода, механізм розвитку ДТП;
  технічна справність транспортного засобу, стан та обладнання дорожнього полотна, тротуарів, наявність/відсутність знаків, розмітки, освітлення, погодні умови, час доби під час ДТП і як вони вплинули на учасників тощо. 

Розгляд (розслідування) таких справ ускладнюються також упередженим ставленням до водіїв ТЗ у випадках із постраждалими пішоходами.

Як вбачається, допомогу досвідченого адвоката в справах про ДТП важко переоцінити. При цьому, залучення адвоката відразу після ДТП сприятиме більш якісній допомозі та/ або захисту у даній категорії справ.